Media Gallery (3.2.3) - en to uk translation catalogue (53 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Author
uk: Автор

en: Description
uk: Опис

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: File path
uk: Шлях до файла

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Settings
uk: Налаштування

en: Save
uk: Зберегти

en: Top
uk: Зверху

en: View
uk: Перегляд

en: Updated
uk: Оновлено

en: Layout
uk: Макет

en: Created
uk: Створено

en: Horizontal
uk: Горизонтально

en: Vertical
uk: Вертикально

en: Page
uk: Сторінка

en: Bottom
uk: Знизу

en: Published
uk: Опубліковано

en: File ID
uk: ID файла

en: File name
uk: Назва файла

en: Media
uk: Медіа

en: Desc
uk: Спад

en: Item count
uk: Число записів

en: Link text
uk: Текст посилання

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Authored on
uk: Створено

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Changed
uk: Змінено

en: Apply
uk: Застосувати

en: Grid
uk: Сітка

en: Language code
uk: Код мови

en: Layout settings
uk: Налаштування макету

en: Use pager
uk: Використовувати сторінковий навіґатор

en: Offset
uk: Зміщення

en: About
uk: Про модуль

en: Migration
uk: Перенесення...

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: The {users}.uid who added the file. If set to 0, this file was added by an anonymous user.
uk: {users}.uid того, хто додав файл. Якщо 0, то цей файл додано анонімним користувачем.

en: The published status of a file.
uk: Стан публікації файла.

en: The time that the file was added.
uk: Час додавання файла.

en: Photoswipe image style
uk: Стиль зображення Photoswipe

en: The language code.
uk: Код мови.

en: File MIME Type
uk: MIME-тип файла
