Media Image Metadata (1.0.1) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: Title
de: Titel

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Country
de: Land

en: Category
de: Kategorie

en: Keywords
de: Schlüsselwörter

en: Date Created
de: Erstellungsdatum

en: Media
de: Medien

en: City
de: Stadt

en: Source
de: Quelle

en: Caption
de: Beschriftung

en: Province
de: Provinz

en: Credit
de: Haben

en: Copyright
de: Urheberrecht

en: Headline
de: Überschrift

en: Alt text
de: Alternativer Text

en: Aperture
de: Blende

en: "Image" media source configuration
de: Konfiguration der Medienquelle Bild
