Media Image Metadata (1.0.1) - en to ja translation catalogue (16 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Country
ja: 国

en: Category
ja: カテゴリー

en: Keywords
ja: キーワード

en: Date Created
ja: 作成日

en: Media
ja: メディア

en: City
ja: 市区町村

en: Source
ja: ソース

en: Caption
ja: キャプション

en: Province
ja: 都道府県

en: Credit
ja: 現金

en: Copyright
ja: 著作権

en: Alt text
ja: 代替テキスト

en: "Image" media source configuration
ja: 「画像」メディアソースの設定
