Media Image Metadata (1.0.2) - en to hu translation catalogue (17 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Country
hu: Ország

en: Category
hu: Kategória

en: Keywords
hu: Kulcsszavak

en: Date Created
hu: Létrehozás dátuma

en: Media
hu: Média

en: City
hu: Város

en: Source
hu: Forrás

en: Caption
hu: Képaláírás

en: Province
hu: Tartomány

en: Credit
hu: Hitel

en: Copyright
hu: Szerzői jog

en: Headline
hu: Címsor

en: Alt text
hu: Alternatív szöveg

en: "Image" media source configuration
hu: „Kép” médiaforrás beállításai
