Media Image Metadata (1.0.3) - en to uk translation catalogue (19 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Country
uk: Країна

en: Category
uk: Категорія

en: Keywords
uk: Ключові слова

en: Date Created
uk: Дата створення

en: Media
uk: Медіа

en: City
uk: Місто

en: Source
uk: Джерело

en: Caption
uk: Підпис

en: Province
uk: Область

en: Credit
uk: Кредит

en: Copyright
uk: Авторські права

en: Headline
uk: Заголовок

en: Alt text
uk: Альтернативний текст

en: Aperture
uk: Діафрагма

en: Urgency
uk: Терміновість

en: "Image" media source configuration
uk: Конфігурація джерела медіа "Зображення"
