Media Image Metadata (1.0.4) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Title
pt: Título

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Country
pt: País

en: Category
pt: Categoria

en: City
pt: Município/Concelho

en: Source
pt: Fonte

en: Caption
pt: Legenda

en: Province
pt: Distrito

en: Credit
pt: Crédito

en: Copyright
pt: Direitos de autor

en: Headline
pt: Título

en: Alt text
pt: Texto alternativo

en: "Image" media source configuration
pt: Configuração de fonte de media "Imagem"
