Media Image Metadata (1.0.5) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Yes
it: Sì

en: Country
it: Paese

en: Category
it: Categoria

en: City
it: Città

en: Source
it: Sorgente

en: Caption
it: Didascalia

en: Province
it: Provincia

en: Credit
it: Credito

en: Alt text
it: Testo alternativo
