Media Kinescope (1.0.1) - en to uk translation catalogue (17 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Description
uk: Опис

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Media
uk: Медіа

en: Subtitle
uk: Підзаголовок

en: @path is not a valid path.
uk: @path не є припустимим.

en: URI of thumbnail storage directory
uk: URI каталогу зберігання мініатюр

en: Could not retrieve the remote URL (@url).
uk: Неможливо видобути віддалений URL (@url).

en: Thumbnails location
uk: Розташування мініатюр

en: Thumbnails will be fetched from the provider for local usage. This is the URI of the directory where they will be placed.
uk: Мініатюри будуть отримуватися від постачальника для локального використання. Це URI каталогу, де вони будуть розміщені.

en: @type URL
uk: URL для @type

en: Could not download remote thumbnail from {url}.
uk: Неможливо завантажити віддалений ескіз з {url}.

en: Media item default name
uk: Базова назва медіаелемента

en: Thumbnail local URI
uk: Локальне URI мініатюри

en: Resource source URL
uk: URL-адреса джерела ресурсу

en: Failed to download remote thumbnail file due to "%error".
uk: Помилка завантаження віддаленого файлу через "%error".
