Media Kinescope (1.0.2) - en to ru translation catalogue (14 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Description
ru: Описание

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Subtitle
ru: Подзаголовок

en: @path is not a valid path.
ru: @path не является допустимым путем.

en: URI of thumbnail storage directory
ru: URI каталога хранения миниатюр

en: Could not retrieve the remote URL (@url).
ru: Не удалось получить удалённый URL (@url).

en: Thumbnails location
ru: Расположение миниатюр

en: Thumbnails will be fetched from the provider for local usage. This is the URI of the directory where they will be placed.
ru: Миниатюры будут получены от поставщика для локального использования. Это URI каталога, в который они будут помещены.

en: Could not download remote thumbnail from {url}.
ru: Не удалось загрузить миниатюру с {url}.

en: Media item default name
ru: Название элемента медиа по умолчанию

en: Thumbnail local URI
ru: Локальный URI миниатюры

en: Resource source URL
ru: URL-адрес источника ресурса

en: Failed to download remote thumbnail file due to "%error".
ru: Не удалось скачать миниатюру из-за "%error".
