Media Kinescope (1.0.1) - en to ja translation catalogue (10 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Description
ja: 説明

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Media
ja: メディア

en: Subtitle
ja: 見出し2

en: @path is not a valid path.
ja: @path は適切なパスではありません。

en: Thumbnails location
ja: サムネイル保存先

en: Thumbnails will be fetched from the provider for local usage. This is the URI of the directory where they will be placed.
ja: サムネイルは、ローカルで使用するためにプロバイダから取得されます。これはサムネイルを保存するディレクトリのURIです。

en: Could not download remote thumbnail from {url}.
ja: リモートのサムネイルを {url} からダウンロードできませんでした。
