Media MPX (2.0.2) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Username
ja: ユーザー名

en: Description
ja: 説明

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Password
ja: パスワード

en: Label
ja: ラベル

en: Thumbnail
ja: サムネイル

en: Media
ja: メディア

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Expired
ja: 期限切れ

en: Testing
ja: テスト

en: Available
ja: 利用可能

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Not applicable
ja: 適用不可

en: Video type
ja: 動画タイプ

en: - Create -
ja: - 作成-
