Media Orange Logic (1.0.4) - en to nl translation catalogue (43 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: yes
nl: ja

en: Search
nl: Zoeken

en: None
nl: Geen

en: Password
nl: Wachtwoord

en: - None -
nl: - Geen -

en: Image
nl: Afbeelding

en: Artist
nl: Artiest

en: hidden
nl: verborgen

en: Text
nl: Tekst

en: no
nl: nee

en: All
nl: Alle

en: Page
nl: Pagina

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Loop
nl: Lus

en: Color
nl: Kleur

en: Square
nl: Vierkant

en: Default language
nl: Standaardtaal

en: Search results
nl: Zoekresultaten

en: Caption
nl: Onderschrift

en: Orientation
nl: Oriëntatie

en: Video width
nl: Videobreedte

en: Autoplay
nl: Automatisch afspelen

en: Field mapping
nl: Veldtoewijzing

en: Landscape
nl: Landschap

en: Portrait
nl: Portret

en: Video Height
nl: Videohoogte

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: Filter criteria
nl: Filtercriteria

en: Max width
nl: Maximale breedte

en: Max height
nl: Maximale hoogte

en: visible
nl: zichtbaar

en: Select files
nl: Bestanden selecteren

en: Media type
nl: Mediatype

en: Autoplay: %autoplay
nl: Automatisch afspelen: %autoplay

en: Muted: %muted
nl: Gedempt: %muted

en: Muted
nl: Gedempt

en: Size: %width x %height pixels
nl: Grootte: %width x %height pixels

en: Show playback controls
nl: Afspeeltoetsen tonen

en: Video file display format settings
nl: Instellingen voor weergave van videobestanden

en: Playback controls: %controls
nl: Afspeeltoetsen: %controls
