Media Orange Logic (1.0.4) - en to pt translation catalogue (47 entries)

en: Title
pt: Título

en: Username
pt: Nome de usuário

en: yes
pt: sim

en: Search
pt: Buscar

en: None
pt: Nenhum

en: Password
pt: Senha

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Image
pt: Imagem

en: Artist
pt: Artista

en: Audio
pt: Áudio

en: hidden
pt: escondido

en: Text
pt: Texto

en: no
pt: não

en: All
pt: Tudo

en: Page
pt: Página

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Media
pt: Mídia

en: Loop
pt: Laço

en: Color
pt: Cor

en: Square
pt: Quadrado

en: Default language
pt: Idioma padrão

en: Search results
pt: Resultados da busca

en: Caption
pt: Legenda

en: Orientation
pt: Orientação

en: Video width
pt: Largura do vídeo

en: Autoplay
pt: Tocar automaticamente

en: Field mapping
pt: Mapeamento de campo

en: Landscape
pt: Paisagem

en: Portrait
pt: Retrato

en: Items per page
pt: Itens por página

en: Filter criteria
pt: Critérios de filtragem

en: Max width
pt: Largura máxima

en: Max height
pt: Altura máxima

en: visible
pt: visível

en: Media Type
pt: Tipo de Mídia

en: Select files
pt: Selecionar arquivos

en: Media type
pt: Tipo de mídia

en: Autoplay: %autoplay
pt: Reprodução automática: %autoplay

en: Loop: %loop
pt: Ciclo: %loop

en: Muted: %muted
pt: Mudo: %muted

en: Muted
pt: Silenciado

en: Size: %width x %height pixels
pt: Tamanho: %width x %height pixels

en: A description for the menu entry
pt: Uma descrição para a entrada de menu

en: Show playback controls
pt: Exibir controles de playback

en: Video file display format settings
pt: Configurações de formato de exibição de vídeo

en: Playback controls: %controls
pt: Controles de reprodução: %controls
