Media Orange Logic (1.0.4) - en to tr translation catalogue (42 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: yes
tr: evet

en: Search
tr: Ara

en: None
tr: Hiçbiri

en: Password
tr: Parola

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Image
tr: Resim

en: Artist
tr: Sanatçı

en: Audio
tr: Ses

en: hidden
tr: gizli

en: Text
tr: Metin

en: no
tr: hayır

en: All
tr: Tümü

en: Page
tr: Sayfa

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Media
tr: Medya

en: Loop
tr: Döngü

en: Color
tr: Renk

en: Square
tr: Kare

en: Default language
tr: Varsayılan dil

en: Search results
tr: Arama sonuçları

en: Caption
tr: Başlık

en: Orientation
tr: Yerleşim

en: Copyright
tr: Telif hakkı

en: Autoplay
tr: Otomatik oynatma

en: Field mapping
tr: Alan eşleme

en: pixels
tr: piksel

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: Filter criteria
tr: Filtre ölçütü

en: Max height
tr: En fazla yükseklik

en: visible
tr: görünür

en: Media type
tr: Medya tipi

en: Autoplay: %autoplay
tr: Otomatik oynatma: %autoplay

en: Loop: %loop
tr: Döngü: %loop

en: Muted: %muted
tr: Sessiz: %muted

en: Muted
tr: Sessiz

en: Size: %width x %height pixels
tr: Boyut: %width x %height piksel

en: Show playback controls
tr: Oynatma kontrollerini göster

en: Video file display format settings
tr: Video dosyası görüntüleme biçimi ayarları

en: Playback controls: %controls
tr: Oynatma kontrolleri: %controls
