Media PDF Thumbnail (6.0.0-rc2) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Enable
it: Abilita

en: Reset
it: Ripristina

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Default
it: Predefinito

en: Created
it: Creato

en: Page
it: Pagina

en: Original image
it: Immagine originale

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Clear
it: Cancella

en: Changed
it: Modificato

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: About
it: Informazioni

en: Finished with an error.
it: Terminato con un errore.

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Operations links
it: Link operativi

en: HTML attributes
it: Attributi HTML

en: Link image to
it: Collega immagine a

en: Image style: @style
it: Stile immagine: @style

en: Linked to content
it: Collegata al contenuto

en: Linked to file
it: Collegata al file

en: Nothing
it: Niente

en: No content selected.
it: Nessun contenuto selezionato.
