Media Revisions UI (2.1.0) - en to fa translation catalogue (17 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Revisions
fa: بازبینی‌ها

en: Media
fa: رسانه

en: Revert
fa: بازگشت

en: Revisions for %title
fa: بازبینی‌های %title

en: Revision
fa: بازبینی

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید به بازبینی %revision-date برگردید؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fa: آیا از حذف بازبینی مربوط به تاریخ %revision-date اطمینان دارید؟

en: @type: deleted %title revision %revision.
fa: @type: %title بازبینی %revision حذف شد.

en: About
fa: درباره

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: Copy of the revision from %date.
fa: کپی نسخه %date

en: @type: reverted %title revision %revision.
fa: @type: %title ویرایش %revision برگردانده شد.

en: Revert to earlier revision
fa: بازگردانی به بازبینی قبلی

en: Delete earlier revision
fa: حذف بازبینی قبلی

en: User permissions
fa: مجوزهای کاربر
