Media Revisions UI (2.0.1) - en to ja translation catalogue (25 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Revisions
ja: リビジョン

en: Media
ja: メディア

en: Revert
ja: 戻す

en: Revisions for %title
ja: %title のリビジョン

en: Revision
ja: リビジョン

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンに戻してもよろしいですか？

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンを削除してもよろしいですか？

en: @type: deleted %title revision %revision.
ja: @type: %titleのリビジョン%revisionが削除されました。

en: About
ja: アバウト

en: Uses
ja: 機能

en: Copy of the revision from %date.
ja: %dateのリビジョンのコピーです。

en: @type: reverted %title revision %revision.
ja: @type: %titleがリビジョン%revisionに戻されました。

en: Revert to earlier revision
ja: 以前のリビジョンに戻す

en: Delete earlier revision
ja: 以前のリビジョンを削除

en: Current revision
ja: 現在のリビジョン

en: User permissions
ja: ユーザーの権限

en: @type %title has been reverted to the revision from %revision-date.
ja: @type の %title を、%revision-date からのリビジョンに戻しました。

en: @date by @username
ja: @date @username が投稿

en: Revert to earlier revision of a translation
ja: 前のリビジョンの翻訳に戻す

en: @langname revisions for %title
ja: %titleの@langnameのリビジョン

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ja: 本当に @language の翻訳を %revision-date のリビジョンに戻してもいいですか？

en: Revert content shared among translations
ja: 翻訳間で共有されるコンテンツを元に戻す

en: Set as current revision
ja: 現在のリビジョンに設定
