Media Stream (1.0.0-alpha1) - en to da translation catalogue (19 entries)

en: yes
da: ja

en: Add
da: Tilføj

en: hidden
da: skjult

en: no
da: nej

en: Width
da: Bredde

en: Height
da: Højde

en: pixels
da: pixel

en: visible
da: synlig

en: Autoplay: %autoplay
da: Automatisk afspilning: %autoplay

en: Loop: %loop
da: Løkke: %loop

en: Muted: %muted
da: Dæmpet: %muted

en: Display of multiple files
da: Visning af flere filer

en: Muted
da: Dæmpet

en: Use multiple @tag tags, each with a single source.
da: Brug flere @tag-tags, hver med en enkelt kilde.

en: Use multiple sources within a single @tag tag.
da: Brug flere kilder i et enkelt @tag-tag.

en: Show playback controls
da: Vis afspilningskontroller

en: Playback controls: %controls
da: Afspilningskontroller: %controls

en: Multiple file display: Multiple HTML tags
da: Visning af flere filer: Flere HTML-tags

en: Multiple file display: One HTML tag with multiple sources
da: Visning af flere filer: Ét HTML-tag med flere kilder
