Media Stream (1.0.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (25 entries)

en: yes
uk: так

en: - None -
uk: - Немає -

en: Add
uk: Додати

en: hidden
uk: приховано

en: no
uk: ні

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Loop
uk: Цикл

en: Autoplay
uk: Автозапуск

en: pixels
uk: пікселів

en: Poster
uk: Плакат

en: @label URL
uk: URL @label

en: visible
uk: видимий

en: Autoplay: %autoplay
uk: Автовідтворення: %autoplay

en: Loop: %loop
uk: Повтор: %loop

en: Muted: %muted
uk: Вимкнено звук: %muted

en: Display of multiple files
uk: Відображення декількох файлів

en: Muted
uk: Приглушено

en: Use multiple @tag tags, each with a single source.
uk: Використовувати декілька тегів @tag, кожен для одного джерела.

en: Use multiple sources within a single @tag tag.
uk: Використовувати декілька джерел в одному тегові @tag.

en: Show playback controls
uk: Відображати елементи керування відтворенням

en: Playback controls: %controls
uk: Елементи керування: %controls

en: Multiple file display: Multiple HTML tags
uk: Відображення кількох файлів: Кілька тегів HTML

en: Multiple file display: One HTML tag with multiple sources
uk: Відображення кількох файлів: Один тег HTML з кількома джерелами.

en: Add @type via URL
uk: Додати @type через URL
