Media Stream (1.0.0) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: yes
fr: oui

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Add
fr: Ajouter

en: hidden
fr: caché

en: no
fr: non

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Loop
fr: Boucle

en: Autoplay
fr: Lecture automatique

en: Poster
fr: Recruteur

en: @label URL
fr: URL de @label

en: Autoplay: %autoplay
fr: Lecture automatique : %autoplay

en: Loop: %loop
fr: Boucler : %loop

en: Muted: %muted
fr: Couper le son : %muted

en: Display of multiple files
fr: Affichage de plusieurs fichiers

en: Muted
fr: Muet

en: Use multiple @tag tags, each with a single source.
fr: Utiliser plusieurs balises @tag, chacune ayant sa propre source.

en: Use multiple sources within a single @tag tag.
fr: Utiliser plusieurs sources dans une seule balise @tag.

en: Show playback controls
fr: Afficher les contrôles de lecture

en: Playback controls: %controls
fr: Contrôles de lecture : %controls

en: Multiple file display: Multiple HTML tags
fr: Affichage de plusieurs fichiers : plusieurs balises HTML

en: Multiple file display: One HTML tag with multiple sources
fr: Affichage de plusieurs fichiers : une balise HTML avec plusieurs sources

en: Add @type via URL
fr: Ajouter @type via URL
