Media Text Overlay (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: None
it: Nessuno

en: Field types
it: Tipi di campo

en: Link image to
it: Collega immagine a

en: Linked to content
it: Collegata al contenuto

en: Linked to file
it: Collegata al file

en: Nothing
it: Niente

en: Configure Image Styles
it: Configurazione stili delle immagini

en: Responsive image style
it: Stile immagine responsive

en: Responsive image style: @responsive_image_style
it: Stile immagine responsive: @responsive_image_style

en: Select a responsive image style.
it: Selezionare uno stile di immagine responsive.

en: Configure Responsive Image Styles
it: Configurazione stili immagine responsive
