Media watermark (8.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (28 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Size
ru: Размер

en: Search
ru: Поиск

en: Reset
ru: Сбросить

en: Image
ru: Изображение

en: Label
ru: Метка

en: Updated
ru: Обновлено

en: File name
ru: Имя файла

en: Media
ru: Мультимедиа

en: bottom
ru: снизу

en: top
ru: сверху

en: center
ru: по центру

en: left
ru: слева

en: right
ru: справа

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: No files available.
ru: Нет доступных файлов.

en: Processed @current out of @total.
ru: Обработано @current из @total.

en: The file does not exist.
ru: Файла не существует.

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
ru: Возникла ошибка в процессе @operation с аргументами: @args

en: Watermark image
ru: Рисунок водяного знака

en: Horizontal position of watermark
ru: Горизонтальное положение водяного знака

en: middle
ru: посредине

en: Vertical position of watermark
ru: Вертикальное положение водяного знака

en: Category %label has been deleted.
ru: Категория %label была удалена.

en: Horizontal margin
ru: Отступ по горизонтали
