Media watermark (8.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (28 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Size
uk: Розмір

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: Image
uk: Зображення

en: Label
uk: Мітка

en: Updated
uk: Оновлено

en: File name
uk: Назва файла

en: Media
uk: Медіа

en: bottom
uk: знизу

en: top
uk: зверху

en: center
uk: по центру

en: left
uk: зліва

en: right
uk: справа

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: No files available.
uk: Файли відсутні.

en: Processed @current out of @total.
uk: Оброблене @current з @total.

en: The file does not exist.
uk: Файл не існує

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
uk: Помилка під час обробки @operation з аргументами: @args

en: Watermark image
uk: Малюнок водяного знаку

en: Horizontal position of watermark
uk: Горизонтальна позиція водяного знаку

en: middle
uk: середина

en: Vertical position of watermark
uk: Вертикальна позиція водяного знаку

en: Category %label has been deleted.
uk: Категорія %label була успішно видалена.

en: Horizontal margin
uk: Відступ по горизонталі
