Media watermark (8.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Size
pt: Tamanho

en: Search
pt: Buscar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Image
pt: Imagem

en: Label
pt: Rótulo

en: Updated
pt: Atualizado

en: File name
pt: Nome do arquivo

en: Media
pt: Mídia

en: bottom
pt: embaixo

en: top
pt: topo

en: center
pt: centro

en: left
pt: esquerda

en: right
pt: direita

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: No files available.
pt: Nenhum arquivo disponível.

en: Processed @current out of @total.
pt: Processados @current de @total

en: The file does not exist.
pt: O arquivo não existe.

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
pt: Ocorreu um erro durante o processamento de @operation com os argumentos: @args
