Media watermark (8.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Size
pt: Tamanho

en: Search
pt: Pesquisar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Image
pt: Imagem

en: Label
pt: Etiqueta

en: Updated
pt: Atualizado

en: File name
pt: Nome do ficheiro

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: No files available.
pt: Sem ficheiros disponíveis.

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
pt: Ocorreu um erro ao processar @operation com os argumentos: @args

en: Category %label has been deleted.
pt: A categoria %label foi apagada.
