Media watermark (8.x-1.0-alpha2) - en to de translation catalogue (34 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Type
de: Typ

en: Author
de: Autor

en: Size
de: Größe

en: Search
de: Suche

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Image
de: Bild

en: Label
de: Beschriftung

en: Updated
de: Aktualisiert

en: File name
de: Dateiname

en: Media
de: Medien

en: bottom
de: unten

en: top
de: oben

en: center
de: Zentrale

en: left
de: links

en: right
de: rechts

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Machine name
de: Systemname

en: No files available.
de: Keine Dateien verfügbar

en: File id
de: Datei-ID

en: Processed @current out of @total.
de: @current von @total verarbeitet

en: The file does not exist.
de: Die Datei existiert nicht.

en: Horizontal Position
de: Horizontale Position

en: Vertical Position
de: Vertikale Position

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
de: Während der Verarbeitung von @operation ist ein Fehler aufgetreten mit den Argumenten: @args

en: Watermark image
de: Wasserzeichenbild

en: Horizontal position of watermark
de: Horizontale Position des Wasserzeichens

en: middle
de: Mitte

en: Vertical position of watermark
de: Vertikale Position des Wasserzeichens

en: Category %label has been deleted.
de: Kategorie %label wurde gelöscht.

en: Configure watermarks
de: Wasserzeichen konfigurieren

en: Add existing watermarks
de: Existierende Wasserzeichen hinzufügen

en: Provides watermark functionality for images.
de: Stellt Wasserzeichen-Funktionalität für Bilder bereit.

en: allowed files extensions are .png and .gif
de: erlaubte Dateierweiterungen sind .png und .gif
