Media watermark (8.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Size
it: Dimensione

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Image
it: Immagine

en: Label
it: Etichetta

en: Updated
it: Aggiornato

en: File name
it: Nome del file

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: No files available.
it: Nessun file disponibile.

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
it: Si è verificato un errore durante l'esecuzione di @operation con argomenti: @args
