Media Widget (1.0.0-alpha2) - en to de translation catalogue (13 entries)

en: Remove
de: Entfernen

en: Add
de: Hinzufügen

en: Media
de: Medien

en: Form mode
de: Formulardarstellung

en: Preview image style
de: Bildstil-Vorschau

en: Media upload
de: Media Upload

en: A maximum of @count files can be uploaded.
de: Es können maximal @count Dateien hochgeladen werden.

en: Remove @label
de: @label entfernen

en: Add file | Add files
de[0]: Datei hinzufügen
de[1]: Dateien hinzufügen

en: Allowed providers: @providers.
de: Erlaubte Anbieter: @providers.

en: Added media items
de: Hinzugefügte Medienelemente

en: Removing @label.
de: Entferne @label.

en: The media item %label has been removed.
de: Das Medienelement  %label wurde entfernt.
