MediaElement (8.x-1.0-alpha4) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: yes
pt: sim

en: no
pt: não

en: Media
pt: Mídia

en: Global Settings
pt: Configurações globais

en: Original Image
pt: Imagem Original
