Mediteran administrator (8.x-1.18) - en to fi translation catalogue (70 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Description
fi: Kuvaus

en: Download
fi: Lataa

en: Version
fi: Versio

en: unpublished
fi: julkaisematon

en: Release notes
fi: Julkaisutiedote

en: None
fi: Ei mitään

en: Name
fi: Nimi

en: Go to previous page
fi: Siirry edelliselle sivulle

en: Go to parent page
fi: Mene yläsivulle

en: Go to next page
fi: Siirry seuraavalle sivulle

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Help
fi: Ohje

en: Updated
fi: Päivitetty

en: n/a
fi: ei mitään

en: Last post
fi: Uusin kirjoitus

en: Breadcrumb
fi: Murupolku

en: Web Server
fi: Verkkopalvelin

en: Database
fi: Tietokanta

en: Up
fi: Ylös

en: System
fi: Järjestelmä

en: Forum
fi: Foorumi

en: Add new comment
fi: Lisää uusi kommentti

en: Uninstall
fi: Asennuksen poisto

en: Topics
fi: Aiheet

en: Posts
fi: Kirjoitukset

en: Installed
fi: Asennettu

en: New
fi: Uusi

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Next page
fi: Seuraava sivu

en: Go to first page
fi: Siirry ensimmäiselle sivulle

en: Go to last page
fi: Siirry viimeiselle sivulle

en: Skip to main content
fi: Hyppää pääsisältöön

en: Memory limit
fi: Muistiraja

en: original
fi: alkuperäinen

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: mobile
fi: mobiili

en: Pagination
fi: Sivutus

en: No modules are available to uninstall.
fi: Ei moduuleita, joita voisi poistaa.

en: Last checked: @time ago
fi: Tarkistettu viimeksi @time sitten

en: Last checked: never
fi: Ei tarkistettu koskaan

en: Includes: %includes
fi: Sisältää: %includes

en: wide
fi: laaja

en: Sort descending
fi: Lajittele laskevasti

en: Sort ascending
fi: Lajittele nousevasti

en: Machine name:
fi: Koneluettava nimi:

en: view actual size
fi: näytä todellinen koko

en: Includes:
fi: Sisältää:

en: Enabled: %includes
fi: Käytössä: %includes

en: Disabled: %disabled
fi: Poissa käytöstä: %disabled

en: Previous page
fi: Edellinen sivu

en: Subscribe to @title
fi: Tilaa aihepiirin @title RSS-syöte

en: Text Formats
fi: Tekstimuodot

en: Display | Displays
fi[0]: Näyttöruutu
fi[1]: Näyttöruudut

en: Last Cron Run
fi: Viimeisin Cron-ajo

en: Last page
fi: Viimeinen sivu

en: Drupal Version
fi: Drupal-versio

en: Toolbar configuration
fi: Työkalupalkin asetukset

en: Available buttons
fi: Käytettävissä olevat painikkeet

en: Active toolbar
fi: Aktiivinen työkalupalkki

en: Missing translations for:
fi: Puuttuvat käännökset:

en: Missing translations for one project | Missing translations for @count projects
fi[0]: Yhdelle projektille ei löytynyt käännöstä.
fi[1]: @count projektille ei löytynyt käännöstä.

en: Button divider
fi: Painikkeiden jakaja

en: CKEditor toolbar and button configuration.
fi: CKEditorin työkalupalkki ja painikkeiden määritykset.

en: First page
fi: Ensimmäinen sivu

en: Page @items.current
fi: Sivu @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
fi: Lähettänyt @author_name @date

en: Installation tasks
fi: Asennustehtävät

en: General System Information
fi: Järjestelmän yleistiedot
