Mediteran administrator (8.x-1.23) - en to ro translation catalogue (80 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Description
ro: Descriere

en: Download
ro: Descarcă

en: Version
ro: Versiune

en: Release notes
ro: Note de lansare

en: None
ro: Nimic

en: Name
ro: Nume

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to parent page
ro: Mergi la pagina părinte

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Updated
ro: Actualizat

en: Last post
ro: Ultima adăugare

en: Web Server
ro: Server Web

en: Database
ro: Bază de date

en: Up
ro: Sus

en: System
ro: Sistem

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: Uninstall
ro: Dezinstalați

en: Topics
ro: Subiecte

en: Posts
ro: Articole

en: Installed
ro: Instalat

en: New
ro: Nou

en: Tabs
ro: Taburi

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: Go to first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to last page
ro: Mergeți la ultima pagină

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Memory limit
ro: Limită memorie

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: mobile
ro: mobil

en: Pagination
ro: Paginație

en: No modules are available to uninstall.
ro: Nu sunt disponibile module pentru dezinstalare.

en: Last checked: @time ago
ro: Ultima verificare: în urmă cu @time

en: Last checked: never
ro: Ultima verificare: niciodată

en: Includes: %includes
ro: Include: %includes

en: wide
ro: larg

en: Sort descending
ro: Sortează descrescător

en: Sort ascending
ro: Sortează crescător

en: Machine name:
ro: Nume mașină:

en: view actual size
ro: vezi la dimensiunea reală

en: Includes:
ro: Include:

en: Enabled: %includes
ro: Activat: %includes

en: Disabled: %disabled
ro: Dezactivat: %disabled

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: Subscribe to @title
ro: Abonează-te la @title

en: Text Formats
ro: Formate pentru text

en: Display | Displays
ro[0]: Afișare
ro[1]: Afișări

en: Last Cron Run
ro: Ultima rulare Cron

en: Last page
ro: Ultima pagină

en: Drupal Version
ro: Versiune Drupal

en: Toolbar configuration
ro: Configurare bară de instrumente

en: Available buttons
ro: Butoane disponibile

en: Active toolbar
ro: Bară de instrumente activă

en: Missing translations for:
ro: Traduceri lipsă pentru:

en: Missing translations for one project | Missing translations for @count projects
ro[0]: Traduceri lipsă pentru un proiect
ro[1]: Traduceri lipsă pentru @count proiecte

en: Move a button into the <em>Active toolbar</em> to enable it, or into the list of <em>Available buttons</em> to disable it. Buttons may be moved with the mouse or keyboard arrow keys. Toolbar group names are provided to support screen reader users. Empty toolbar groups will be removed upon save.
ro: Mutați un buton în <em>Bara de instrumente activă</em> pentru a-l activa sau în lista <em>Butoanelor disponibile</em> pentru a-l dezactiva. Butoanele pot fi mutate cu mouse-ul sau tastele săgeată ale tastaturii. Numele grupurilor barei de instrumente sunt furnizate pentru a avea suport pentru utilizatorii cititori de ecran. Grupurile goale ale barei de instrumente vor fi îndepărtate la salvare.

en: Button divider
ro: Separator butoane

en: CKEditor toolbar and button configuration.
ro: Configurarea barei de instrumente și a butoanelor CKEditor.

en: Updates for: @module_list
ro: Actualizări pentru: @module_list

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
ro: Nu aveți niciun tip de conținut creat încă. Mergeți la <a href="@create_content">pagina de creare a tipurilor de conținut</a> pentru a adăuga un tip nou de conținut.

en: Book outline for @book.title
ro: Structură carte pentru @book.title

en: Book traversal links for
ro: Legături de parcurgere a cărții pentru

en: (upscaling allowed)
ro: (mărirea permisă)

en: First page
ro: Prima pagină

en: Primary tabs display toggle
ro: Comutator de afișare a taburilor primare

en: Page @items.current
ro: Pagina @items.current

en: By @author @time ago
ro: De @author cu @time în urmă

en: Submitted by @author_name on @date
ro: Postat de @author_name la @date

en: Version: @module-version
ro: Versiune: @module-version

en: Requires: @module-list
ro: Necesită: @module-list

en: Required by: @module-list
ro: Cerut de: @module-list

en: Installation tasks
ro: Sarcini pentru instalare

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
ro: Nume mașină: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
ro[0]: Următorul motiv împiedică dezinstalarea modulului @module.module_name:
ro[1]: Următoarele motive împiedică dezinstalarea modulului @module.module_name:

en: width @data.width
ro: lățime @data.width

en: height @data.height
ro: înălțime @data.height

en: random between -@degrees° and @degrees°
ro: aleatoriu între -@degrees° și @degrees°

en: General System Information
ro: Informații generale despre sistem
