Mediteran administrator (8.x-1.26) - en to vi translation catalogue (47 entries)

en: Home
vi: Nhà

en: Content
vi: Nội dung

en: Description
vi: Mô tả

en: Download
vi: Tải về

en: Version
vi: Phiên bản

en: Release notes
vi: Ghi chú phát hành

en: None
vi: Không có

en: Name
vi: Tên

en: Go to previous page
vi: Đến trang kế trước

en: Go to parent page
vi: Đến trang cha

en: Go to next page
vi: Đến trang sau

en: Preview
vi: Xem trước

en: Help
vi: Trợ giúp

en: Updated
vi: Đã cập nhật

en: n/a
vi: không có

en: Last post
vi: Bài gửi cuối

en: Database
vi: Cơ sở dữ liệu

en: Header
vi: Tiêu đề

en: Up
vi: Lên

en: System
vi: Hệ thống

en: Forum
vi: Diễn đàn

en: Add new comment
vi: Viết bình luận

en: Uninstall
vi: Gỡ bỏ

en: Topics
vi: Chủ đề

en: Posts
vi: Số bài gửi

en: Installed
vi: Đã cài đặt

en: New
vi: Mới

en: Go to first page
vi: Đến trang đầu tiên

en: Go to last page
vi: Đến trang cuối cùng

en: Skip to main content
vi: Nhảy đến nội dung

en: original
vi: gốc

en: Primary tabs
vi: Tab chính

en: Secondary tabs
vi: Thẻ phụ

en: First sidebar
vi: Thanh bên đầu tiên (bên trái)

en: No modules are available to uninstall.
vi: Không có module nào hợp lệ để gỡ bỏ.

en: Last checked: @time ago
vi: Lần kiểm tra gần nhất: @time trước

en: Last checked: never
vi: Lần kiểm gần nhất: chưa bao giờ

en: Includes: %includes
vi: Bao gồm: %includes

en: Page top
vi: Đầu trang

en: Page bottom
vi: Cuối trang

en: view actual size
vi: xem kích thước thật

en: Includes:
vi: Bao gồm:

en: Enabled: %includes
vi: Đã bật: %includes

en: Disabled: %disabled
vi: Đã tắt: %disabled

en: Highlighted
vi: Nổi bật

en: Previous page
vi: Trang trước

en: Text Formats
vi: Các định dạng văn bản
