Mediteran administrator (8.x-1.28) - en to ca translation catalogue (89 entries)

en: Home
ca: Inici

en: Content
ca: Contingut

en: Description
ca: Descripció

en: Download
ca: Baixa

en: Version
ca: Versió

en: unpublished
ca: sense publicar

en: Release notes
ca: Notes de versió

en: None
ca: Cap

en: Name
ca: Nom

en: Go to previous page
ca: Vés a la pàgina anterior

en: Go to parent page
ca: Vés a la pàgina pare

en: Go to next page
ca: Vés a la pàgina següent

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Help
ca: Ajuda

en: Updated
ca: Actualitzat

en: n/a
ca: n/d

en: Last post
ca: Darrer article

en: Breadcrumb
ca: Fil d'ariadna

en: Web Server
ca: Servidor web

en: Database
ca: Base de dades

en: Header
ca: Capçalera

en: Up
ca: Amunt

en: System
ca: Sistema

en: Forum
ca: Fòrum

en: Add new comment
ca: Afegeix un nou comentari

en: Uninstall
ca: Desinstal·la

en: Topics
ca: Temes

en: Posts
ca: Articles

en: Installed
ca: Instal·lat

en: New
ca: Nou

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Next page
ca: Pàgina següent

en: Go to first page
ca: Vés a la primera pàgina

en: Go to last page
ca: Vés a la darrera pàgina

en: Skip to main content
ca: Vés al contingut

en: Memory limit
ca: Límit de memòria

en: Primary tabs
ca: Pestanyes primàries

en: Secondary tabs
ca: Pestanyes secundàries

en: First sidebar
ca: Primera barra lateral

en: mobile
ca: mòbil

en: Pagination
ca: Paginació

en: No modules are available to uninstall.
ca: No hi ha mòduls disponibles per desinstal·lar.

en: Last checked: @time ago
ca: Última comprovació: fa @time

en: Last checked: never
ca: Última comprovació: mai

en: Includes: %includes
ca: Inclou: %includes

en: wide
ca: ample

en: Sort descending
ca: Ordena de forma descendent

en: Sort ascending
ca: Ordena de forma ascendent

en: Page top
ca: Part superior de la pàgina

en: Page bottom
ca: Part inferior de la pàgina

en: Machine name:
ca: Nom màquina:

en: view actual size
ca: veure en mida real

en: Includes:
ca: Inclou:

en: Enabled: %includes
ca: Habilitat: %includes

en: Disabled: %disabled
ca: Inhabilitat: %disabled

en: Highlighted
ca: Destacat

en: Previous page
ca: Pàgina anterior

en: Subscribe to @title
ca: Subscriu-te a @title

en: Text Formats
ca: Formats de text

en: Display | Displays
ca[0]: Presentació
ca[1]: Presentacions

en: Last Cron Run
ca: Darrera execució del cron

en: Last page
ca: Última pàgina

en: Drupal Version
ca: Versió del Drupal

en: Toolbar configuration
ca: Configuració de la barra d'eines

en: Available buttons
ca: Botons disponibles

en: Active toolbar
ca: Barra d'eines activa

en: Missing translations for:
ca: Falten traduccions per:

en: Missing translations for one project | Missing translations for @count projects
ca[0]: Falten traduccions per un projecte
ca[1]: Falten traducciones per @count projectes

en: Move a button into the <em>Active toolbar</em> to enable it, or into the list of <em>Available buttons</em> to disable it. Buttons may be moved with the mouse or keyboard arrow keys. Toolbar group names are provided to support screen reader users. Empty toolbar groups will be removed upon save.
ca: Moveu un botó a <em>Barra d'eines activa</em> per habilitar-lo, o al llistat de <em>Botons disponibles</em> per inhabilitar-lo. Els botons es poden moure amb el ratolí o les fletxes del teclat. Es proporcionen noms per als grups de la barra d'eines per donar suport als usuaris amb lectors de pantalla. Els grups de la barra d'eines buits s'esborraran al desar-se.

en: Button divider
ca: Divisor de botons

en: Updates for: @module_list
ca: Actualitzacions per: @module_list

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
ca: Encara no heu creat cap tipus de contingut. Aneu a la <a href="@create_content">pàgina de creació de tipus de contingut</a> per afegir un tipus de contingut nou.

en: Book outline for @book.title
ca: Esquema del llibre per @book.title

en: Book traversal links for
ca: Enllaços relacionats de

en: First page
ca: Primera pàgina

en: Page @items.current
ca: Pàgina @items.current

en: Pre-content
ca: Pre-contingut

en: By @author @time ago
ca: Per @author fa @time

en: Submitted by @author_name on @date
ca: Enviat per @author_name el @date

en: Version: @module-version
ca: Versió: @module-version

en: Requires: @module-list
ca: Requereix: @module-list

en: Required by: @module-list
ca: Requerit per: @module-list

en: Installation tasks
ca: Tasques d'instal·lació

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
ca: Nom màquina: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
ca[0]: No es pot desinstal·lar @module.module_name per la següent raó:
ca[1]: No es pot desinstal·lar @module.module_name per les següents raons:

en: width @data.width
ca: amplada @data.width

en: height @data.height
ca: alçada @data.height

en: General System Information
ca: Informació general del sistema

en: Create new media
ca: Crea nou mèdia
