Mediteran administrator (8.x-1.30) - en to th translation catalogue (46 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Download
th: ดาวน์โหลด

en: Version
th: รุ่น

en: Release notes
th: เอกสารกำกับรุ่น

en: None
th: ไม่มี

en: Go to previous page
th: ไปหน้าก่อน

en: Go to parent page
th: ไปหน้าแม่

en: Go to next page
th: ไปหน้าถัดไป

en: n/a
th: ไม่มีข้อมูล

en: Last post
th: กระทู้ล่าสุด

en: Breadcrumb
th: การแสดงเส้นทาง

en: Database
th: ฐานข้อมูล

en: Header
th: ส่วนหัว

en: Up
th: ขึ้น

en: System
th: ระบบ

en: Forum
th: กระดานสนทนา

en: Add new comment
th: แสดงความเห็น

en: Uninstall
th: ลบโมดูล

en: Topics
th: หัวเรื่อง

en: Posts
th: ตั้งกระทู้

en: Installed
th: ติดตั้ง

en: Go to first page
th: ไปหน้าแรก

en: Go to last page
th: ไปหน้าสุดท้าย

en: Skip to main content
th: ข้ามไปยังเนื้อหาหลัก

en: First sidebar
th: แถบด้านข้างแถบแรก

en: No modules are available to uninstall.
th: ไม่มีโมดูลที่สามารถลบได้

en: Includes: %includes
th: รวมถึง: %includes

en: Sort descending
th: เรียงลำดับจากมากไปน้อย

en: Sort ascending
th: เรียงลำดับจากน้อยไปมาก

en: Page top
th: บนสุดของหน้า

en: Page bottom
th: ด้านล่างของหน้า

en: Machine name:
th: ชื่อเครื่อง:

en: Highlighted
th: ไฮไลต์

en: Previous page
th: หน้าก่อนหน้า

en: Text Formats
th: รูปแบบข้อความ

en: Toolbar configuration
th: การกำหนดค่าแถบเครื่องมือ

en: Available buttons
th: ปุ่มที่พร้อมใช้งาน

en: Active toolbar
th: แถบเครื่องมือที่ใช้งาน

en: Missing translations for:
th: แปลที่ขาดหายไป:

en: Move a button into the <em>Active toolbar</em> to enable it, or into the list of <em>Available buttons</em> to disable it. Buttons may be moved with the mouse or keyboard arrow keys. Toolbar group names are provided to support screen reader users. Empty toolbar groups will be removed upon save.
th: ย้ายปุ่มไป<em>แถบเครื่องมือที่ใช้งาน</em>เพื่อเปิดใช้งาน, หรือเข้ามาในรายการ <em>ปุ่มที่พร้อมใช้งาน</em> เมื่อต้องการปิดใช้งาน.ปุ่มอาจจะถูกย้ายด้วยเมาส์หรือแป้นพิมพ์ลูกศรชื่อกลุ่มแถบเครื่องมือที่มีไว้เพื่อสนับสนุนผู้ใช้โปรแกรมอ่านหน้าจอ.กลุ่มแถบเครื่องมือที่ว่างเปล่าจะถูกลบออกเมื่อบัน​​ทึก

en: Button divider
th: แบ่งปุ่ม

en: CKEditor toolbar and button configuration.
th: CKEditor แถบเครื่องมือและการกำหนดค่าปุ่ม

en: Updates for: @module_list
th: แก้ไขเพื่อ : @module_list

en: First page
th: หน้าแรก

en: Primary tabs display toggle
th: การแสดงผลสลับแท็บหลัก
