Mediteran administrator (8.x-1.32) - en to is translation catalogue (34 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Content
is: Innihald

en: Description
is: Lýsing

en: Download
is: Hala niður

en: Version
is: Útgáfa

en: unpublished
is: óbirt

en: Release notes
is: Útgáfutexti

en: None
is: Engin

en: Name
is: Nafn

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: Go to parent page
is: Fara á síðu foreldris

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Preview
is: Forskoða

en: Help
is: Hjálp

en: Updated
is: Uppfært

en: n/a
is: á ekki við

en: Last post
is: Síðasta færsla

en: Breadcrumb
is: Leiðsagnarslóð

en: Web Server
is: Vefþjónn

en: Database
is: Gagnagrunnur

en: Header
is: Haus

en: Up
is: Upp

en: System
is: Kerfi

en: Add new comment
is: Bæta við nýjum ummælum

en: Uninstall
is: Fjarlægja

en: Topics
is: Umræða

en: Posts
is: Færslur

en: New
is: Nýtt

en: Tabs
is: Flipar

en: Next page
is: Næsta síða

en: Go to first page
is: Fara á fremstu síðu

en: Go to last page
is: Fara á öftustu síðu

en: Last page
is: Síðasta síða

en: Toolbar configuration
is: Tækjastikustillingar
