Mediteran administrator (8.x-1.4) - en to hi translation catalogue (38 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Download
hi: डाउनलोड

en: Version
hi: संस्करण

en: Release notes
hi: रिलीज नोट्स

en: None
hi: कोई नहीं

en: Name
hi: नाम

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to parent page
hi: मूल जनक पृष्ठ पर जायें

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Help
hi: मदद

en: Updated
hi: अद्यतित

en: n/a
hi: लागू नहीं

en: Last post
hi: आखरी पोस्ट

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Web Server
hi: वेब सर्वर

en: Database
hi: डेटाबेस

en: Up
hi: ऊपर

en: System
hi: प्रणाली

en: Forum
hi: फोरम

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Uninstall
hi: स्थापना रद्द करें

en: Topics
hi: विषय

en: Posts
hi: प्रविष्टियाँ

en: Installed
hi: संस्थापित

en: New
hi: नया

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: mobile
hi: चलनशील

en: Text Formats
hi: पाठ प्रारूपों

en: Toolbar configuration
hi: टूलबार विन्यास

en: Book traversal links for
hi: बुक चंक्रमण लिंक के लिए

en: Primary tabs display toggle
hi: प्राथमिक टैब टॉगल प्रदर्शित करते हैं
