Medium (8.x-1.0-alpha1) - en to he translation catalogue (27 entries)

en: Delete
he: מחיקה

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: URL
he: כתובת URL

en: Text
he: טקסט

en: Medium
he: בינוני

en: Code
he: קוד

en: Close
he: סגירה

en: The changes have been saved.
he: השינויים נשמרו.

en: Undo
he: ביטול

en: Duplicate
he: שכפול

en: Bold
he: מודגש

en: Redo
he: ביצוע מחדש

en: Italic
he: אלכסון

en: Underline
he: קו תחתון

en: Toolbar
he: סרגל כלים

en: label
he: תווית

en: Numbered list
he: רשימה ממוספרת

en: Text format
he: מבנה טקסט

en: Alternative text
he: כיתוב חילופי

en: Content authoring
he: כתיבת תוכן

en: Toolbar configuration
he: תצורת סרגל הכלים

en: Active toolbar
he: סרגל הכלים הפעיל
