Medium (8.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (42 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Quote
hu: Ajánlat

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: URL
hu: Webcím

en: Text
hu: Szöveg

en: ID
hu: Azonosító

en: Demo
hu: Tesztelés

en: Medium
hu: Közepes

en: Code
hu: Kód

en: Close
hu: Bezár

en: Browse
hu: Böngészés

en: Delay
hu: Késleltetés

en: The changes have been saved.
hu: A változások mentése megtörtént.

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Available editors
hu: Elérhető szerkesztőlécek

en: Duplicate
hu: Megkettőzés

en: Bold
hu: Vastag

en: Redo
hu: Ismét

en: Italic
hu: Dőlt

en: Underline
hu: Aláhúzás

en: Width x Height
hu: Szélesség x magasság

en: Toolbar
hu: Eszköztár

en: Are you sure you want to delete the editor %name?
hu: Biztosan törölhető ez a szerkesztőléc: %name?

en: Delete editor
hu: Szerkesztőléc törlése

en: label
hu: felirat

en: Numbered list
hu: Számozott lista

en: Text format
hu: Szövegformátum

en: Alternative text
hu: Alternatív szöveg

en: Editor %name has been deleted.
hu: %name szerkesztő törlése megtörtént.

en: Editor %name has been added.
hu: %name szerkesztő hozzáadása megtörtént.

en: Tag editor - @tag
hu: Címkeszerkesztő – @tag

en: Content authoring
hu: Tartalom készítése

en: Use the default
hu: Használja az alapértelmezettet

en: Select an editor
hu: Egy szerkesztő kiválasztása

en: Toolbar configuration
hu: Eszköztár beállítása

en: Active toolbar
hu: Aktív eszköztár

en: Toolbar item
hu: Eszköztár elem
