Medium (8.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Link
id: Tautan

en: Image
id: Gambar

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Text
id: Teks

en: Medium
id: Sedang

en: Code
id: Kode

en: Close
id: Tutup

en: The changes have been saved.
id: Perubahan sudah disimpan.

en: Undo
id: Batalkan

en: Duplicate
id: Duplikat

en: Bold
id: Tebal

en: Redo
id: Kembalikan

en: Italic
id: Miring

en: Underline
id: Garis bawah

en: label
id: etiket

en: Numbered list
id: Daftar angka

en: Text format
id: Format teks

en: Alternative text
id: Teks alternatif

en: Content authoring
id: Penulisan konten

en: Toolbar configuration
id: Konfigurasi toolbar

en: Active toolbar
id: Toolbar aktif
