Medium (8.x-1.0-alpha1) - en to ta translation catalogue (23 entries)

en: Delete
ta: அழி

en: Cancel
ta: விலகு

en: Description
ta: விரிவாக்கம்

en: Quote
ta: மேற்கோள் காட்டு

en: Link
ta: சுட்டி

en: Image
ta: படம்

en: Settings
ta: அமைவுகள்

en: Name
ta: பெயர்

en: Text
ta: உரை

en: OK
ta: சரி

en: Medium
ta: தகுந்த

en: Code
ta: நிரல்

en: Close
ta: மூடு

en: The changes have been saved.
ta: மாற்றங்கள் சேமிக்கப்பட்டது.

en: Undo
ta: மீளச்செய்க

en: Duplicate
ta: நகல்

en: Bold
ta: தடிப்பு

en: Redo
ta: திரும்பச் செய்

en: Italic
ta: முன்சாய்ந்த

en: Underline
ta: அடிக்கோடு

en: Toolbar
ta: கருவிப்பட்டை

en: Text format
ta: உரை வடிவம்

en: Alternative text
ta: மாற்று உரை
