Medium (8.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (34 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Quote
tr: Alıntı

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Text
tr: Metin

en: OK
tr: Tamam

en: Medium
tr: Orta

en: Code
tr: Kod

en: Close
tr: Kapat

en: Delay
tr: Gecikme

en: The changes have been saved.
tr: Değişiklikler kaydedildi.

en: Undo
tr: Geri al

en: Available editors
tr: Mevcut editörler

en: Duplicate
tr: Çoğalt

en: Bold
tr: Koyu

en: Redo
tr: İleri al

en: Italic
tr: Eğik

en: Underline
tr: Altı çizili

en: Width x Height
tr: Genişlik x Yükseklik

en: Toolbar
tr: Araç çubuğu

en: Are you sure you want to delete the editor %name?
tr: %name editörünü silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Delete editor
tr: Editörü sil

en: label
tr: etiket

en: Numbered list
tr: Numaralı liste

en: Text format
tr: Metin biçimi

en: Alternative text
tr: Alternatif metin

en: Content authoring
tr: İçerik yazma

en: Toolbar configuration
tr: Araç çubuğu yapılandırması

en: Active toolbar
tr: Etkin araç çubuğu

en: Toolbar item
tr: Araç çubuğu ögesi
