Medium (8.x-1.0-alpha1) - en to cs translation catalogue (29 entries)

en: Delete
cs: Smazat

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Description
cs: Popis

en: Quote
cs: Citace

en: Link
cs: Odkaz

en: Image
cs: Obrázek

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Medium
cs: Střední

en: Code
cs: Kód

en: Close
cs: Zavřít

en: Browse
cs: Procházet

en: The changes have been saved.
cs: Změny byly uloženy.

en: Undo
cs: Zpět

en: Duplicate
cs: Duplikovat

en: Bold
cs: Tučné

en: Redo
cs: Znovu

en: Italic
cs: Kurzíva

en: Underline
cs: Podtržení

en: Width x Height
cs: Šířka x Výška

en: Toolbar
cs: Panel nástrojů

en: Are you sure you want to delete the editor %name?
cs: Opravdu chcete odstranit editor %name?

en: Delete editor
cs: Smazat editor

en: Numbered list
cs: Číslovaný seznam

en: Text format
cs: Formát textu

en: Alternative text
cs: Alternativní text

en: Content authoring
cs: Vytváření obsahu

en: Toolbar configuration
cs: Konfigurace panelu nástrojů

en: Active toolbar
cs: Aktivní panel nástrojů
