Medium (8.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (37 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Cancel
fr: Annuler

en: Quote
fr: Citer

en: Link
fr: Lien

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Text
fr: Texte

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Demo
fr: Démo

en: Medium
fr: Moyen

en: Close
fr: Fermer

en: Browse
fr: Parcourir

en: Delay
fr: Délai

en: The changes have been saved.
fr: Les changements ont été enregistrés.

en: Undo
fr: Annuler

en: Available editors
fr: Editeurs disponibles

en: Duplicate
fr: Dupliquer

en: Bold
fr: Gras

en: Redo
fr: Refaire

en: Italic
fr: Italique

en: Add editor
fr: Ajouter un éditeur

en: Underline
fr: Souligner

en: Editors
fr: Editeurs

en: Width x Height
fr: Largeur x Hauteur

en: Toolbar
fr: Barre d'outils

en: Are you sure you want to delete the editor %name?
fr: Êtes-vous sûr de vouloir supprimer l'éditeur %name ?

en: Delete editor
fr: Supprimer l'éditeur

en: label
fr: libellé

en: Numbered list
fr: Liste ordonnée

en: Text format
fr: Format de texte

en: Alternative text
fr: Alternative textuelle

en: Content authoring
fr: Rédaction de contenu

en: Strikethrough
fr: Barré

en: Select an editor
fr: Sélectionner un éditeur

en: Toolbar configuration
fr: Configuration de la barre d'outils

en: Active toolbar
fr: Barre d'outils active

en: Toolbar item
fr: Élément de la barre d'outils
