Medium (8.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (31 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Quote
nl: Citaat

en: Image
nl: Afbeelding

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Text
nl: Tekst

en: OK
nl: Ok

en: Medium
nl: Gemiddeld

en: Close
nl: Sluiten

en: Browse
nl: Bladeren

en: Delay
nl: Vertraging

en: The changes have been saved.
nl: De wijzigingen zijn opgeslagen.

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Duplicate
nl: Dupliceren

en: Bold
nl: Vet

en: Redo
nl: Opnieuw

en: Italic
nl: Cursief

en: Add editor
nl: Editor toevoegen

en: Underline
nl: Onderlijnen

en: Width x Height
nl: Breedte x Hoogte

en: Toolbar
nl: Werkbalk

en: Numbered list
nl: Genummerde lijst

en: Text format
nl: Tekstopmaak

en: Alternative text
nl: Tekstalternatief

en: Content authoring
nl: Inhoud samenstellen

en: Enable development mode
nl: Ontwikkelingsmodus inschakelen

en: Toolbar configuration
nl: Werkbalk-instelling

en: Active toolbar
nl: Actieve werkbalk

en: Toolbar item
nl: Werkbalk-item
