Medium (8.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (40 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Quote
ru: Цитата

en: Link
ru: Ссылка

en: Image
ru: Изображение

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Text
ru: Текст

en: Demo
ru: Демо

en: Medium
ru: Средний

en: Code
ru: Код

en: Close
ru: Закрыть

en: Browse
ru: Обзор

en: The changes have been saved.
ru: Изменения сохранены.

en: Undo
ru: Отмена

en: Available editors
ru: Доступные редакторы

en: Duplicate
ru: Дубликат

en: Bold
ru: Жирный

en: Redo
ru: Повторить

en: Italic
ru: Курсив

en: Add editor
ru: Добавить редактор

en: Underline
ru: Подчёркивание

en: Editors
ru: Редакторы

en: Width x Height
ru: Ширина x Высота

en: Toolbar
ru: Панель инструментов

en: Are you sure you want to delete the editor %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить редактор %name?

en: Delete editor
ru: Удалить редактор

en: label
ru: метка

en: Numbered list
ru: Нумерованный список

en: Text format
ru: Текстовый формат

en: Alternative text
ru: Альтернативный текст

en: Editor %name has been deleted.
ru: Редактор %name удалён.

en: Editor %name has been added.
ru: Редактор %name добавлен

en: Tag editor - @tag
ru: Тег редактора - @tag

en: Content authoring
ru: Работа с содержимым

en: Use the default
ru: Использовать по умолчанию

en: Toolbar configuration
ru: Конфигурация панели инструментов

en: Active toolbar
ru: Активная панель

en: Toolbar item
ru: Элемент панели инструментов
