Medyum (1.0.0) - en to it translation catalogue (30 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to parent page
it: Vai alla pagina padre

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Updated
it: Aggiornato

en: n/a
it: n/d

en: Last post
it: Ultimo contenuto

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Right sidebar
it: Barra laterale destra

en: Up
it: Su

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Topics
it: Argomenti

en: Posts
it: Messaggi

en: New
it: Nuovo

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Pagination
it: Paginazione

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Text Formats
it: Formati del testo

en: Last page
it: Ultima pagina

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
it: Non hai ancora creato alcun tipo di contenuto. Vai alla <a href="@create_content">pagina di creazione di tipo di contenuti</a> per aggiungere un nuovo tipo di contenuti.

en: Book outline for @book.title
it: Struttura del book @book.title

en: Book traversal links for
it: Link di attraversamento del book per

en: First page
it: Prima pagina

en: By @author @time ago
it: Da @author @time fa
