Medyum (1.0.1) - en to fa translation catalogue (31 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: On
fa: روشن

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to parent page
fa: به صفحه والد برو

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Core
fa: هسته

en: Updated
fa: به‌روز

en: n/a
fa: هیچ

en: Last post
fa: آخرین ارسال

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Off
fa: خاموش

en: Right sidebar
fa: کناره راست

en: Promoted to front page
fa: ارتقا یافته به صفحه اصلی

en: Up
fa: بالا

en: Forum
fa: انجمن

en: Add new comment
fa: افزودن نظر جدید

en: Topics
fa: موضوعات

en: Posts
fa: ارسال‌ها

en: Content Bottom
fa: پایین محتوا

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: ‹
fa: ›

en: ›
fa: ‹

en: Pagination
fa: صفحه بندی

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Text Formats
fa: قالب‌بندی‌های متن

en: Last page
fa: صفحۀ آخر
