Meeting API (1.0.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Author
fr: Auteur

en: List
fr: Lister

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Servers
fr: Serveurs

en: Edit
fr: Modifier

en: Label
fr: Libellé

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Changed
fr: Modifié

en: Add server
fr: Ajouter un serveur

en: Server
fr: Serveur

en: Machine name
fr: Nom système

en: Meeting
fr: Réunion

en: Meetings
fr: Réunions

en: Server ID
fr: ID du serveur

en: Plugin configuration
fr: Configuration du plugin

en: Plugin ID
fr: Identifiant (ID) du plugin

en: Configure %plugin backend
fr: Configurer le backend %plugin
