Meeting API (1.0.0-alpha2) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Author
it: Autore

en: List
it: Elenco

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: Created
it: Creato

en: Authored on
it: Creato il

en: Changed
it: Modificato

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Plugin ID
it: ID del plugin
