Meeting API (1.0.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (17 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Author
tr: Yazar

en: List
tr: Liste

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Edit
tr: Düzenle

en: Label
tr: Etiket

en: View
tr: Görüntüle

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Changed
tr: Değişti

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Plugin ID
tr: Eklenti Kimliği
